کاکا که با قراردادی 65میلیون یورویی به رئال مادرید منتقل شده بودحالا تنها 6.9 میلیون یورو ارزش دارد و از پنجمین بازیکن برزیلی باارزش دنیا ( در دو فصل پیش)،حالا دررده67 ام قراردارد.

 آمار منتشره از سوی شرکت مشاوره پلوری که دفتر آن در سائوپائولوی برزیل قرار دارد این روزها به خاطر دقت مطالعاتش در بازارهای اقتصادی به شدت مورد اعتماد واطمینان است و از همین رو به شهرت زیادی نیز دست یافته است.

این شرکت گاهی نیز آمار اقتصادی و مالی ای را در رابطه با دنیای فوتبال منتشر می کند. آخرین بررسی آنها، آنالیز ارزش 100 فوتبالیست ارزشمند کنونی برزیل بود و طی آن به مقایسه روند رشد ارزش مالی این بازیکنان پرداخته شده

 دراین آنالیز مشخص می شود که نیمار، ستاره برزیلی بارسلونا وارزشمندترین بازیکن حال حاضر فوتبال برزیل درحال حاضر 67.4 میلیون یورو می ارزد که ارزش او درمقایسه با زمان انتقالش از سانتوس به بارسا 22.5% افزایش یافته.بیشترین افت درمیان بازیکنان رده بالایی این رنکینگ به دانی آلوس اختصاص دارد. او که دو فصل پیش دومین بازیکن ارزشمند برزیلی بود حالا در رده سیزدهم این لیست قرار دارد. ارزش کنونی آلوس 23.3 میلیون یورو برآورده شده.

در تاپ تن این لیست دو مورد بیش از سایرین جلب توجه می کند:« یکی کاهش ارزش تیاگو سیلوای برزیلی او دیگری صعود چشمگیر مارکینیوس برزیلی ،بازیکن پاری سن ژرمن است.

از سوی دیگر فرناندینیو بازیکن میانی منچسترسیتی هم صعود چشمگیری دراین لیست داشته؛ سه سال پیش او در رده سی ام این رنکینگ بود و حالا با ارزشی در حدود 29.4 میلیون یورو در رده هشتم این رنکینگ است و رشدی بیش از 100% داشته. از سوی این شرکت مشاوره برزیلی، هالک دومین بازیکن گران قیمت برزیل است که ارزشش حدود 46.2 میلیون یورو برآورد شده

کاکای برزیلی و دارنده توپ طلا که با قراردادی 65میلیون یورویی به رئال مادرید منتقل شده بود حالا تنها 6.9 میلیون یورو ارزش دارد و از پنجمین بازیکن برزیلی باارزش دنیا ( در دو فصل پیش) حالا به رده شصت و هفتم نزول کرده. رونالدینیو نیز حتی نامش را در لیست 100 بازیکن ارزشمند برزیلی نمی بیند.