کئیروش درپاسخ به این سوال که بین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو کدام را ترجیح می دهد گفت:«دوست دارم هردویشان را در تیمم داشته باشم و هیچ وقت مقابل آنها بازی نکنم.»

 کارلوس کئیروش سرمربی تیم ملی ایران بعد از مشخص شدن قرعه تیمش در مرحله گروهی جام جهانی 2014 صحبت هایی را مطرح کرده است

درحالی که رسانه های اسپانیایی زبان و آرژآنتینی ایران را ضعیف ترین تیم حاضر در گروه اف که متشکل از ایران، آرژانتین، بوسنی و نیجریه است می دانند، کئیروش از دیدگاه دیگری به بازیهای تیمش می نگرد:« صعود به جام جهانی برای ما جهنمی بود. الان در آسمان هستیم و با خوشبختی و خوشحالی بازی می کنیم .می دانیم که کار خیلی سختی داریم؛ منظورم از نظر فوتبالی است. غلبه بریکی از بهترین تیم های دنیا مثل آرژانتین و بهترین تیم افریقا که نیجریه است، کار خیلی سختی خواهد بود. ولی این برای ما به منزله یک هدیه و افتخار بزرگی است که روبروی این تیم ها قرار بگیریم.»

او در ادامه گفت:« شاگردانم باید از رویارویی با یکی از بهترین تیم های دنیا که مسی را دراختیار دارد لذت ببرند.»

کئیروش در ادامه بااشاره به دوستی دیرینه اش با اسطوره های فوتبال آرژانتین از جمله خوان سباستین ورون، گابریل باتیستوتا و گابریل هاینتزه گفت:« باید به شدت تلاش کنیم و خودمان را به خوبی برای جام جهانی آماده کنیم و در جام جهانی جادویی ظاهر شویم.ملت ایران از حضور تیمشان در جام جهانی واقعا خوشحالندو اگر این فرصت را داشته باشیم، تلاش می کنیم که باعث سردرد آرژانتین شویم.»

سرمربی ایران که سابقه هدایت تیم ملی پرتغال را درکارنامه مربیگری اش می بیند درپاسخ به این سوال که بین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو کدام را ترجیح می دهد گفت:«دوست دارم هردویشان را در تیمم داشته باشم و هیچ وقت مقابل آنها بازی نکنم. چون هردویشان چهره های بزرگ بین المللی هستند.»

او همچنین یادآوری کرد که بعد از اتمام بازی ایران مقابل آرژانتین از مسی خواهد خواست تا با او عکسی به یادگار بگیرد. یک عکس یادگاری از جام جهانی 2014 برزیل